Базовий підручник:
  • Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько, Інформатика 9клас, К, Генеза, 2009.
Перелік програмного забезпечення, необхідного для навчання:
  • операційна система з графічним інтерфейсом - Windows XP;
  • програма архіватор - WinRar;
  • клавіатурний тренажер - BABYTYPE;
  • MS Office (2003, 2007);
  • Браузер для роботи в мережі Інтеренет - Internet Explorer (Mozila Firefox, Opera);
  • тестові програми WMous, TestW2, Key, WCorrect.

/Files/images/inform1.jpgІнформація. Інформаційні процеси та системи

Поняття про інформацію та способи її подання. Вимірювання обсягу даних. Інформаційні процеси. Об’єкти та їх властивості

Поняття про інформаційні системи та технології. Види інформаційних систем. Інформатика як наука та галузь діяльності людини


/Files/images/інформ_система.jpgАпаратне забезпечення інформаційних систем

Типова архітектура персонального комп’ютера.

Принцип дії та основні характеристики запам’ятовуючих пристроїв. Класифікація та основні характеристики принтерів. Відеосистема комп’ютера. Мультимедійне обладнання. Комунікаційні пристрої.

Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління ЕОМ. Практична робота. Робота з клавіатурним тренажером.

Тематична атестація з теми «Інформація. Інформаційні процеси та системи. Апаратне забезпечення інформаційних систем»


/Files/images/windows.jpgСистемне програмне забезпечення

Загальні відомості про програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Різновиди інтерфейсу користувача. Поняття файлової системи. Поняття файлу, каталогу. Імена зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв, шлях до файлу.

Робота з основними елементами графічного інтерфейсу користувача операційної системи. Використання вікон, меню, елементів керування.Практична робота Робота з інтерфейсом користувача операційної системи.

Робота з об’єктами файлової системи. Використання ярликів. Використання буфера обміну. Практична робота Робота з об’єктами файлової системи.

Пошук інформації на комп’ютері. Практична робота Пошук інформації на комп’ютері

Запуск на виконання програм. Типи файлів. Зв’язок типів файлів з програмами та з розширеннями імен файлів (Завдання)

Використання автономної та онлайнової довідки операційної системи.

Встановлення й видалення програм. Відновлення видалених даних. Програма перевірки й очищення дисків. Дефрагментація дисків. Контрольні точки відновлення операційної системи.


/Files/images/служб_пр_забезп.jpgСлужбове програмне забезпечення

Поняття комп’ютерного вірусу. Практична робота. Захист комп’ютера від вірусів.

Стискання, архівування та розархівування даних. Архіватори та операції з архівами. Практична робота Архівування та розархівування даних.

Запис інформації на оптичні носії. Форматування та копіювання дисків.

Тематична атестація з теми «Системне програмне забезпечення. Службове програмне забезпечення»


/Files/images/комп_мережі.jpgКомп'ютерні мережі

Поняття про глобальну та локальну комп’ютерні мережі. Апаратне й програмне забезпечення мереж. Поняття про сервер та клієнтський комп’ютер. Мережні протоколи. (див. презентаціюдокумент)

Поняття робочої групи, домену, користувача й сеансу користувача; вхід у локальну мережу. Поняття про права доступу до ресурсів. Навігація локальною мережею. Спільне використання принтерів і спільний доступ до глобальної мережі. (див. презентацію завдання)

Віддалене керування комп’ютером. Практична робота. Спільне використання ресурсів локальної мережі. (див. завдання)

Основи Інтернету (див. презентацію)

Використання Web-браузера (див. презентацію)

Пошук інформації в InterNet (див. презентацію завдання)

Тематична атестація з теми "Комп'ютерні мережі"


/Files/images/word.jpg
Основи роботи з текстовою інформацією

Основи роботи з текстовою інформацією. Призначення, можливості і класифікація систем обробки текстів.

Введення й редагування тексту. Виділення фрагментів тексту та операції з ними. Перевірка правопису. Пошук та автоматична заміна текстових фрагментів
(Завдання)

Форматування шрифтів і абзаців. Практична робота "Введення, редагування й форматування тексту"

Робота з кількома документами. (Завдання)


/Files/images/Komp_Grafika.jpg

Комп’ютерна графіка

Засоби перегляду й перетворення графічної інформації

Поняття комп’ютерної графіки. Растрові й векторні зображення. Призначення та класифікація засобів обробки графічних даних. Формати графічних файлів.(Завдання)


Основи растрової графіки

Джерела й параметри растрових зображень. Поняття про роздільну здатність, глибину кольору та їх зв’язок з якістю растрових зображень.(Завдання)

Робота в середовищі редактора растрової графіки: робота з файлами, використання інструментів малювання, виділення фрагментів малюнку, їх переміщення та копіювання (Завдання)

Створення текстових написів. Настроювання кольору. Практична робота Створення растрових зображень.


Основи векторної графіки

Принципи побудови й обробки векторних зображень. Засоби графічного редактора, вбудованого у середовище офісних програм. Інструменти малювання. Малювання геометричних фігур. Операції з об’єктами. (Завдання)

Створення малюнків з кривих і ламаних. Багатошарові зображення, керування розміщенням об’єктів за шарами. Вирівнювання й групування об’єктів. Додавання тексту до графічних зображень та його форматування. Практична робота. Створення векторних зображень.


Матеріал з сайту: http://chashuk.edukit.volyn.ua/informatika/



Вивчення теми ”Системне програмне забезпечення” у 9 класі

Загальні відомості про системне, службове та прикладне програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Поняття про ядро операційної системи, інтерфейс користувача, драйвери та утиліти. Різновиди інтерфейсу користувача. Поняття файлової системи, відмінності між поширеними файловими системами. Робота з основними елементами графічного інтерфейсу користувача операційної системи. Використання вікон, меню, елементів керування. Робота з об’єктами файлової системи: створення, копіювання, перейменування, переміщення та видалення об’єктів. Використання ярликів. Використання буфера обміну. Пошук інформації на комп’ютері. Запуск на виконання програм. Типи файлів. Зв’язок типів файлів з програмами та з розширеннями імен файлів. Використання автономної та онлайнової довідки операційної системи. Встановлення й видалення програм. Відновлення видалених даних. Програма перевірки й очищення дисків. Дефрагментація дисків. Контрольні точки відновлення операційної системи.


"Текстовий процесор."


Практичні роботи з інформатики для 9 класу - призначені для формування в учнів не тільки теоретичної бази знань основ інформатики, а й отримання практичних умінь і навичок ефективного використання сучасних інформаційних технологій у своїй діяльності.


Комп'ютерні віруси
Комп'ютерні віруси, ледве з'явившися на світ, повергнули в сум'яття комп'ютерну громадськість, яка звикла покладатися на комп'ютери як на вірних і, головне, надійних помічників в своїй роботі. І раптом - як блискавки - у пресі під гучними заголовками замигтіли повідомлення про епідемію, викликану комп'ютерними вірусами. Комп'ютери як би вирвалися з-під влади людини: програміста, оператора, користувача - і їх поведінка, до цього абсолютно спокійне і пристойне, перестало бути передбаченим. Більш того, компютерний вирускомп'ютери сталі небезпечними. Ні, не для людини - для програм і даних, якими він користується. Проте, якщо невелика помилка в програмі, що управляє, наприклад, ядерним реактором, може привести до його аварії (і це вже траплялося!), то яких бід може натворити комп'ютер, "хворий" вірусом і в хворому чаді, скажімо, що запустив ракету з атомною боєголовкою? Можливі і менш небезпечні дії комп'ютера: невірна обробка важливих фінансових документів, псування безцінної наукової або медичної інформації... Так хіба мало що ще може натворити комп'ютер, якому людина довірила управляти тими або іншими важливими процесами у виробництві і в житті. Усвідомивши все це і відчувши на собі підступність невидимих ворогів, людина відразу встала на боротьбу з ними.Звідки ж взялися комп'ютерні віруси, що це таке і як з ними боротися? Розуміючи, що більшість читачів цієї книги чудово знає відповідь, принаймні, на перше з цих питань, ми опустимо його докладне освітлення і перейдемо відразу до другого, а потім і до третього.Отже, хвора самолюбність в одних випадках, бажання виділитися в інших і жадання помсти в третіх - породили вандалів в чинному середовищі програмістів.Їх винахідливість не знає меж. Сучасні комп’ютерні віруси - це програми, які не тільки розмножуються і живуть самостійним життям, але які одурюють, ховаються, вбивають інші програми! Повний набір термінів з кримінальної хроніки. Тому і методи боротьби з комп'ютерними вірусами теж нагадують методи Шерлока Холмса. Стеження, лов "на живця", обшуки, вироблювані антивірусними програмами в пам'яті комп’ютера і на диску - ніж не детективний роман? Проте боротьба з вірусами - справа не стільки захоплююча, скільки складна, вимагаюче персоною уваги, терпіння, вдумливості і твердих знань. Отже - приступимо до боротьби.

Кiлькiсть переглядiв: 926

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.